Tel.: +370 620 17154

Krepšelis

Sūpynė PRO 2.0

199.99

Hamakas – sensorinė priemonė iš elastinės medžiagos – laikros. Būdamas hamake vaikas jaučiasi tarsi būdamas motinos įsčiose, pajaučia nesvarumo, laisvės, skrydžio pojūčius. Hamako „glėbyje“ komfortiška ir saugu.

Produkto kodas: NAN0033 Pristatymas: 1 - 2 sav.

Hamakas – sensorinė priemonė iš elastinės medžiagos – laikros. Būdamas hamake vaikas jaučiasi tarsi būdamas motinos įsčiose, pajaučia nesvarumo, laisvės, skrydžio pojūčius. Hamako „glėbyje“ komfortiška ir saugu.

Kam tai?

Hamakas suteikia galimybę suptis ir suktis visiškai skirtingose plokštumose, beveik visose galimose kūno padėtyse. Tuo pačiu jis efektyviai treniruoja ir suderina vaiko vestibiuliarinę sistemą. Bet tai dar ne viskas! Hamakas ypatingas tuo, kad vaiko svoris pasiskirsto tolygiai ir sukuria tolygų viso kūno ploto spaudimą. Šis spaudimas suteikia daug impulsų vaiko propriorecepcinei sistemai, padeda formuotis taip vadinamai „kūno schemai“, t.y. toks vaizdas, kuris parodo kur šiuo metu yra mūsų rankos, kojos ir ką jos šiuo metu daro. Tiklios tokios schemos susiformavimas, tai ne tik motorinis tikslumas, bet ir pagrindas tolesnio sėkmingo mokymosi! Ir pagaliau – šis hamakas – tiesiog nepaprastai smagus!

Skirtas sensorinei patirčiai vystyti, stiprinti taktilinį ir raumenų jautrumą, gerinti koordinaciją ir orientaciją erdvėje, pagreitinti kūno padėties schemos formavimąsi, įtraukti vaiką į žaidybinę veiklą, sumažinti nerimastingumą, formuoti socialinės interakcijos įgūdžius.

Gali būti naudojamas ugdomųjų ir žaidybinių užsiėmimų metu, įvairių kūno orientacijos terapijų metu kaip savarankiška arba sudėtinė sensorinės-dinaminės salės „Pelėdos namas“ dalis.

Naujame Hamake Pro 2.0 nėra mazgų, reguliuojančių pakabinimo virvės ilgį. Todėl šis hamakas labai  lengvai reguliuojamas  specialios sagos pagalba.

Naujos galimybės pratimų ir žaidimų galimybės dėka dviejų pilnaverčių kilpos formos rankenėlių, kurios suteikia galimybę saugiai atlikti papildomus pratimus.

Hamakas komplektuojamas su bajonetinės jungties alpinistiniais automatiniais karabinais „keylock“. Tam kas atidaryti karabiną, karabino užraktą reikia pasukti pagal laikrodžio rodyklę.

Techninės charakteristikos

Komplektacija Hamakas PRO 2.0

·         hamakas – 1 vnt

·         virvė 8,3 m– 2 vnt

·         karabinas – 2 vnt

·         specialioji saga

Sudėtis ·         medžiaga: laikra

·         poliamidinė virvė

·         bajonetinės jungties automatiniai karabinai „keylock“

Išmatavimai 350×140 cm
Svoris 3,2 kg
Priežiūra Skalbimas sintetinių audinių režime 30C laipsnių temperatūros vandenyje
Maksimali apkrova 150 kg

(su sąlyga, kad tvirtinimo taškai atlaikys tokią apkrovą)

Hamako Pro 2.0 pakabinimo aukščio ir rankenų ilgio reguliavimas

Pakabinimo virvės ir rankenų ilgis reguliuojamas norima kryptimi tempiant virvę per sagą.

Hamako Pro 2.0 surinkimas nuo pradžios

Jeigu dėl tam tiktų priežasčių Jums tenka pilnai surinkti Hamaką Pro 2.0, surinkimo tvarka tokia:

  1. Padėkite hamako medžiagą ant horizontalaus paviršiaus.
  2. Surinkite medžiaga per plotį į tvarkingą kompaktišką „vėduoklę“.

3-8 punktus atliekame 2 kartus – abiems hamako kraštams arba abiems įpinamoms į ją virvėms.

  1. Įdėkite į „vėduoklės“ centrą 2,5 m (nuo krašto) 12 mm pločio virvę.
  2. Nuo krašto 100 cm atstumu „perlaužkite“ medžiagą ir užriškite mazgą „aštuonetuku“. Užveržkite ir gražiai paskirskite medžiagą.
  3. Vidinį virvės galą įdėkite į vieną periferinę sagos ertmę ir ištraukite virvės galą per ją 45 cm. Perkiškite šį galą per visas sagos išorines ertmes (centrinė sagos ertmė turi likti laisva).
  4. Išorinį virvės galą įkiškite į centrinę sagos ertmę iš tos pusės, iš kurios išeina virvės galas (trumpasis virvės galas, išeinantis  iš sagos turi pasilikti nukreiptas žemyn).
  5. 40 cm nuo pirmosios sagos įtvirtinkite antrąją. Virvė pirmiausia perkišama per centrinę sagos ertmę, po to du kartus į periferines ertmes, tada paliekame 10 cm kilpą ir virvė įeina į kitą ertmę iš kitos sagos pusės. Po to virvė perkišama paeiliui į visas kitas sagos ertmes.
  6. Į kilpą pritvirtinkite karabiną.

Hamako pakabinimo aukštis turi būti toks, kad apkrautoje būsenoje (su vaiku viduje) būtų 20-25 cm nuo grindų.

Užsiėmimų idėjos

Pasiūlykite vaikui pačiam įsiropšti į hamaką. Patogiausias būdas tai padaryti: pasisukti nugara į hamaką, atitraukti artimiausia hamako kraštą į save ir žemyn, atsisėsti į hamaką, pasisukti nugara į vieną iš hamako kraštų ir užkelti kojas į hamaką.

Dabar Hamaką pritvirtinkite metro aukštyje virš grindų. Tada įlipti į jį nėra taip paprasta. Pasiūlykite surasti būdą įlipti į jį. Pradžioje „po ranka“ gali atsirasti patikimas laiptelis, pavyzdžiui, minkštas stačiakampio ar kvadrato formos modulis. Vėliau laipteliu gali tapti mažiau stabilūs daiktai, pavyzdžiui cilindro formos modulis ar gimnastikos kamuolys. Tokiu atveju, suaugęs prilaiko, prireikus padeda vaikui įlipti į hamaką.

Pasiūlykite vaikui gulint skersai hamako ant nugaros ar ant pilvo išsitempti kaip „stygai“

Pasiūlykite vaikui hamake padaryti vieną iš gimnastikos figūrų: žvakę, tiltelį ir pan.

Pakvieskite į užsiėmimą dar vieną suaugusį, paimkite už hamako kraštų, iš eilės pakėlinėkite tai vieną, tai kitą kraštą. Vaikas tuo metu guli hamake susisukęs į „kamuoliuką“ ir ridenasi tokioje padėtyje.  Sekite, kad vaikas pritrauktų galvą prie kelių, o rankomis apkabintų kojas.

Suformuokite iš hamako medžiagos patogias įsikibimo „kišenes“ ir pasiūlykite vaikui, laikantis už jų atsistoti. Vietoje rankenų, padėsiančių atsistoti galima naudoti laisvus virvių galus. Hamakas Pro 2.0 turi visavertes kilpas-rankenas.

Pasiūlykite vaikui hamake laikantis už kraštų atsistoti ir žygiuoti vietoje, paskui į šonus, tada šokinėti sakant eilėraštuką ar skaičiuotę.

Pritvirtinkite hamaką taip, kad stovėdamas vaikas nusileistų iki grindų. Pasiūlykite vaikui pažygiuoti vietoje, pažygiuoti iš vieno šono į kitą, padaryti šuoliukus.

Susukite vaiką hamake ir paleiskite. Pradėkite nuo nedaug susukimų. Stebėkite, kad vaiko rankos būtų žemiau hamako mazgų.

Vaikas guli hamake. Iš išorės įspausdami hamako medžiagą rodykite  vaikui „vabaliukus“.  Užduotis – pagauti arba išstumti „vabaliukus“ delnu, abiems rankomis vienu metu, tik dešine ranka arba tik kaire,  paeiliui kojomis.

Pasiūlykite vaikui parodyti jums „vabaliukus“, o jūs juos gaudykite.

Pasiūlykite vaikui per medžiagą atpažinti arba apibūdinti daiktą, iš pradžių gerai žinomą, po to mažiau žinomą. Tai gali būti žaislai, geometrinės figūros, gyvūnų figūros ir pan.

Suformuokite iš hamako „gumą“ didelei šaudyklei. Pabandykite kartu su vaiku „iššauti“ iš tos gumos žaislu arba minkštu moduliu. Paskui leiskite vaikui pačiam „iššauti“ į taikinį.

Naudokite hamaką kaip neįprastas elastines sūpynės. Pakabinkite hamaką pusės metro aukštyje nuo grindų, susukite hamako medžiagą į vieną pailgą juostą. Vaiką pasodinkite ant jos, tegul laikosi abiems rankomis ir išsisupa. Pasunkinkite užduotį – pasiūlykite išsisupti atsistojus.

Pasiūlykite vaikui sėdint padaryti tokius pratimus: pasiekti daiktą, pastumti daiktą ranka arba koja, pagauti daiktą arba mesti jį į taikinį, pavyzdžiui į kitą daiktą arba į krepšį.

Suformuokite iš hamako elastinę juostą, perlenkę hamako medžiagą kelis kartus iki maždaug 30 cm pločio. Pasiūlykite vaikui paskraidyti: atsigulti pilvu ant juostos ir laikyti ore rankas ir kojas. Atsargiai išsupkite vaiką.

Pasiūlykite vaikui išsisupti tokiu būdu: vaikas sėdi hamake pilnai arba guli ant hamako juostos ir bando išsisupti laikydamasis už paprastos arba elastinės virvės. Virvę gali laikyti suaugęs, arba ji gali būti pritvirtinta prie turėklo.

Pasiūlykite vaikui išsisupti, gulint ant elastinės juostos pilvu žemyn ir atsistumiant kojomis nuo grindų.

Masažuokite rankomis arba masažiniais kamuoliais įvairias vaiko kūno vietas per audinį arba tiesiogiai. Paprašykite vaiko „atspėti“ prie kokios kūno dalies jūs dabar prisilietėte.

Paprašykite vaiko kiekvieną supimo kartą ištarti abėcėlės raides, garsus, skiemenis, žodžius, skaičius ir pan.

Saugumo reikalavimai

Pagal galimybes veskite žaidybinius užsiėmimus gerai apšviestoje, vėdinamoje ir erdvioje patalpoje su minimaliu kiekiu aštrių kampų interjere.

Pasirūpinkite besąlygišku tvirtinimo taškų patikimumu. Reguliariai tikrinkite jų būklę, įsitikinkite gaminio eksploatacijos saugumu.

Pasirūpinkite tuo, kad grindų danga būtų vaikui saugi, jeigu jis nukristų. Rekomenduojama danga – sportinės ar gimnastikos dangos.

Rekomenduojama surinkinėti hamaką be batų. Rūbai turi būti be aštrių elementų, galinčių pažeisti medžiagą.

Prieš kiekvieną naudojimą patikrinkite hamako audinį, siūles ir pakabinimo sistemą.

Neveskite užsiėmimo iš karto po vaiko valgio.